Kuluçka Makinesi QTM Serisi Kullanım Broşürü

Kuluçka Makinesi QTM ve PTM Serisi Kullanım Yönergeleri

Lütfen adımları sırasıyla uygulayınız!

iCIVCİV Kuluçka makineleri ile beraber gelen tanıtım ve kullanım kılavuzunun ön izlemesidir. Yardıma ihtiyacınız olduğu anda yanınızdayız. Bize 0542 547 08 35 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Adım 1
Kuluçka makinası panel sıfırlama

Makinanızın alt su tablasını tamamen su ile doldurunuz! Ardından elektrik kablosunu arkada bulunan sokete takarak elektrik prizine takınız. tüm ekranlarda 88 yazmasının ardından Viyöl Çevirme saati, ısı, nem ve gün göstergeleri görüntülenecektir. Artı “+” ve Eksi “-” butonlarına aynı anda basınız ve tüm ekranlarda 88 88 yazna kadar bekleyip elinizi çekiniz. Bu kartınızı tamamen fabrika ayarlarına döndürecektir. Üst led ikaz lambası sürekli yanacaktır. Bunun anlamı ısıtıcınızın açık olduğu ve kuluçka makinası ısıtma modun da olduğunu ifade eder.

Not: Bu işlem kuluçka makinenizi fabrika ayarlarına döndürecektir. Lütfen KALİBRASYON YAPMAYI UNUTMAYINIZ!

Artı “+” ve Eksi “-“aynı anda basılı bekle
tüm ekranlarda 88 yazısı çıkana kadar.

Adım 2
Kuluçka makinası ısı ayarı

2 adımda makinanızın ısısını ayarlamak için “SET” butonuna basın ve elinizi çekin. Nem göstergesi yerinde “PP”, ısı göstergesi yanıp sönecektir. Artı “+” ve Eksi “-“ butonları ile kuluçka makinesinin ısını yükseltip alçalta bilirsiniz. Tavuk için 37.7 seçiniz.

“SET” butonuna bas ve çek “PP”
Artı “+” ve Eksi “- “ ile yükselt alçalt

Adım 3
Kuluçka Makinası nem ayarı

3 adımda makinanızın nemini ayarlamak için “SET” butonuna tekrar basınız ve elinizi çekin. Nem göstergesi yerinde “HH”, ısı göstergesi yanıp sönecektir. Artı “+” ve Eksi “-“ butonları ile kuluçka makinesinin ısını yükseltip alçalta bilirsiniz. Tavuk için gelişim “55″ seçiniz.

“SET” butonuna bas ve çek “HH”
Artı “+” ve Eksi “- “ ile yükselt alçalt

Kuluçka Makinesi QTM Serisi Kalibrasyon

Lütfen cihazınıza kalibrasyonu için ilk önce yumurtaları yerleştirip sürekli yanan kırmızı led lambasının, yanıp sönmesinden 2 saat sonra yapınız! Güvenli kalibrasyon için eczanelerde bulunan dijital koltuk altı ateş ölçer kullanabilirsiniz.

Adım 1
Kuluçka makinası Isı Kalibrasyonu

Kuluçka makinenizin ısısını kalibre etmek için makinanızı çalıştırın ve sürekli yanan kırmızı led lambasının yanıp sönmesini bekleyin. Kırmızı led ikaz lambasının yanıp sönmesi cihazın istenilen sıcaklığa ulaştığını ve hassas ısıtma moduna geçtiğini gösterir. Kuluçka makinenizin içine alt viyölün üzerine koltuk altı ateş ölçeri yerleştirin. Cihazın ısını ölçtükten sonra kontrol paneli ile karşılaştırınız. Arada ısı farkı var ise;

“SET” butonuna basılı tutunuz  nem göstergesinde “F1” fonksiyon yazısını görene kadar. “F1” yazını görünce elinizi çekin ve tekrar “SET” butonuna basıp çekiniz nem göstergesinde “F2” yazacaktır. Tekrar “SET” butonuna basınız nem göstergesinde “F3” yazacaktır.  “F3” değeri makinenizin ısı kalibrasyon alanıdır. Koltuk altı ateş ölçerdeki okudunuz değeri  Artı “+” ve Eksi “-“ butonlarını  kullanarak aynı değere getiriniz  ve bekleyiniz cihaz otomatik olarak girdiğiniz değeri hafızaya alacaktır ve normal ekrana 10 sn içinde dönecektir.

“SET” uzun bas ve “F1” gelene kadar bekle.
“F1” görünce elini çek ve tekrar bas, “F2” görünce
sekrar bas. “F3” Artı “+” ve Eksi “-“ kullananarak
ısıyı kalibre et

Adım 2
Kuluçka makinası Nem Kalibrasyonu

Kuluçka makinenizin ısısını kalibre etmek için makinanızı çalıştırın ve sürekli yanan kırmızı led lambasının yanıp sönmesini bekleyin. Kırmızı led ikaz lambasının yanıp sönmesi cihazın istenilen sıcaklığa ulaştığını ve hassas ısıtma moduna geçtiğini gösterir. Kuluçka makinenizin tasarımı içeride 37.2 ile 37.9 arası sabit %55 nem verecek şekilde tasarlanmıştır. Harici bir nem ölçer gerekmeden ısıyı kalibre ettiniz ise direk nem kalibrasyonunu %55 olarak ayarlanması gerekir bunun için ;

“SET” butonuna basılı tutunuz  nem göstergesinde “F1” fonksiyon yazısını görene kadar. “F1” yazını görünce elinizi çekin ve tekrar “SET” butonuna basıp çekiniz nem göstergesinde “F2” yazacaktır. Tekrar “SET” butonuna basınız nem göstergesinde “F3” yazacaktır.  Tekrar “SET” butonuna basınız nem göstergesinde “F4” yazacaktır.  “F4” değeri makinenizin nem kalibrasyon alanıdır. Okudunuz değeri  direkt Artı “+” ve Eksi “-“ butonlarını  kullanarak %55  olarak ayarlayınız ve bekleyiniz cihaz otomatik olarak girdiğiniz değeri hafızaya alacaktır ve normal ekrana 10 sn içinde dönecektir.

“SET” uzun bas ve “F1” gelene kadar bekle.
“F1” görünce elini çek ve tekrar bas, “F2” görünce tekrar bas,
“F3” görünce tekrar bas.  “F4” Artı “+” ve Eksi “-“
kullanarak nemi kalibre et.

Gelişmiş Derin ayarlar

iCIVCIV Üstün yerli yazılım kontrol paneli derin ayarlar aşağıda belirtilmiştir. Kontrol panel yazılımı 3 bölümden oluşur.
# Buton Değer Fonksiyon
1 Kısa "SET" PP Isı Ayarı
1.a Kısa "SET" tekrar "SET" HH Nem Ayarı
1.b "TEST" - 15 sn viyöl testi
2.1 Uzun "SET" bas F1 Viyöl Dönme Zaman Aralığı
2.2 Uzun "SET" bas, tekrar "SET" F2 Viyöl Döndürme süre saniye olarak
2.3 Uzun "SET" bas, tekrar "SET", tekrar "SET", F3 Isı Kalibrasyonu
2.4 Uzun "SET" bas, tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET" F4 Nem Kalibrasyonu
2.5 Uzun "SET" bas, tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET F5 Gün Sayacı Ayarı
3 Uzun "SET" ve Artı "+" bas P1 Isı En Yüksek Alarm
3.1 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET" P2 Termostat Kesme (Isıtıcı Kapatma)
3.2 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET" P3 Hassas ısıtma Başlama
3.4 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET"tekrar "SET", tekrar "SET" P4 Termostat Açma (Isıtıcı Açma)
3.5 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET"tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET" H1 Nem Alarm Düzeyi
3.6 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET"tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET" H2 Nemnöüzü kapanma
3.7 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET"tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET" H3 Nemnöüzü Açma
3.7 Uzun "SET" ve Artı "+" bas, tekrar "SET", tekrar "SET"tekrar "SET", tekrar "SET", tekrar "SET" H4 Nem Alarm En Düşük Seviye